Główne korzyści z posiadania strony na WordPress

Posiadanie strony internetowej jest istotną częścią każdej firmy, zarówno dużej, jak i małej. Bez względu na to, czy jesteś firmą z listy Fortune 500, czy po prostu kimś, kto chce podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, posiadanie strony internetowej jest dobrym pomysłem. Łatwe w obsłudze strony internetowe pomogą Ci zwiększyć ruch na stronie i pozyskać nowych klientów. Omówimy główne korzyści płynące z posiadania strony internetowej na WordPressie i dlaczego jej posiadanie jest tak ważne dla Twojej firmy.

WordPress to platforma typu open source do tworzenia stron internetowych i blogów, z której korzysta ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie. Oprogramowanie można pobrać ze strony WordPress.org lub w ramach zintegrowanego pakietu hostingowego ze strony WordPress.com, gdzie użytkownicy mogą wybierać spośród kilku różnych motywów, aby dostosować swoją witrynę do własnych potrzeb.

Korzyści z posiadania strony internetowej na platformie WordPress to przede wszystkim szereg dostępnych możliwości poprzez zastosowanie nowoczesnych modułów oraz szablonów. Poza kwestiami wizualnymi, istnieje również wiele innych korzyści wynikających z posiadania strony internetowej na platformie WordPress, które opiszemy sobie w kolejnych etapach artykułu. Kluczową kwestią jest również fakt, że system CMS WordPress doskonale nadaje się również do reklamy w Internecie!

Dostosowywanie:

WordPress umożliwia dostosowanie witryny na wiele sposobów, na przykład poprzez dodanie wtyczek, które zwiększają funkcjonalność strony, takich jak formularze kontaktowe lub przyciski mediów społecznościowych. Można również dostosować wygląd i sposób działania, wybierając spośród tysięcy darmowych motywów dostępnych online.

Łatwość obsługi:

Tworzenie i zarządzanie własną witryną za pomocą WordPressa jest na tyle łatwe, że nie wymaga znajomości języka HTML!

Ponieważ ponad 20% stron internetowych w całym Internecie jest zbudowanych na WordPressie, można śmiało powiedzieć, że większość ludzi lubi korzystać z tej platformy.

Głównym powodem jej popularności jest to, że została zaprojektowana z myślą o łatwości użytkowania.

WordPress to potężna platforma z wieloma niesamowitymi funkcjami, w pełni konfigurowalna i łatwa do skonfigurowania. Jest idealny dla każdej strony internetowej, od małych firm i sklepów internetowych po duże strony korporacyjne i portale informacyjne.

WordPress to najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią (CMS), który obecnie obsługuje ponad 33% wszystkich stron internetowych.

WordPress sprawia, że założenie strony internetowej lub bloga jest łatwe.

Dostępne są tysiące wtyczek i motywów do WordPressa, które pozwalają rozbudować i spersonalizować witrynę.

  • WordPress jest oprogramowaniem bezpłatnym i otwartym – stworzenie strony internetowej za jego pomocą może zaoszczędzić tysiące dolarów rocznie!
  • WordPress bardzo ułatwia tworzenie szczegółowych wpisów na blogu, które pomogą Ci podnieść pozycję w wyszukiwarkach takich jak Google.
  • WordPress jest przyjazny dla urządzeń mobilnych, co oznacza, że odwiedzający mogą łatwo przeglądać Twoją witrynę na telefonie, tablecie lub innym urządzeniu mobilnym.
  • WordPress umożliwia sprzedaż produktów i usług bezpośrednio z Twojej witryny – nie musisz odsyłać odwiedzających do stron osób trzecich, takich jak Etsy czy eBay!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.